Товар успішно додано до корзини
Оформляючи замовлення через кошик - отримуєш знижку 5% Київ, вул. Симиренка 16А.
Шукати запчастину за номером деталі миттєва розстрочка, оплата частинами
  1. Головна
  2. +38(050)779-46-99

Ремонт генераторів

(095) 377-44-40, (073) 377-44-40 вартість робіт від 150 гривень

Автомобільний генератор – це електрична деталь великого механізму, яка призначається для перетворення механічної енергії обертання колінчатого вала на електричну.

Головною функцією даного приладу вважається забезпечення електрикою систем та з'єднань автомобіля під час руху. Він відповідає за заряд акумулятора та транспортування електроживлення частинам мотору.

Несправність перетворювача можуть серйозно вплинути на роботу всього транспортного засобу. Заміна перетворювача – недешева послуга, тому деякі автовласники намагаються виконати ремонт генератора самостійно.

Як працює перетворювач енергії?

При запуску автомобільного двигуна головним споживачем електричної енергії являється стартер. При цьому сила струму може досягати декілька сотень ампер. В такому режимі електричне обладнання працює виключно від акумулятора, який схильний до сильного розряду. Після включення двигуна автогенератор грає роль основного джерела живлення.

Під час функціонування мотора відбувається безперервний дозаряд акумулятора та забезпечується робота електричних споживачів, які підключені до бортової мережі автомобіля. Якщо перетворювач енергії зламається, тоді батарея швидко розряжається.

При експлуатації потужних електричних приладів транспортного засобу та при низьких обертаннях мотора, загальний струм споживання стає вище здатності перетворювача, тому реле напруги перемикає живлення на акумуляторну батарею.

Як зрозуміти, що генератор несправний?

Існують декілька проявів, за якими можна зрозуміти, що перетворювач вийшов з ладу:

Прилад генерує електрику з дуже низькою напругою;

Зупинилось вироблення електричного току;

Лампа на панелі приладів подає сигнали, що присутня поломка;

Перетворювач виробляє електрику понад норми;

Виникли стороні шуми під час функціонування генератора.

Перш ніж приступити до ремонтних робіт перетворювача, необхідно перевірити стан приводного ременя на зношування, натяг поясу (перевірка проводиться натискуванням на нього, тобто ремінь не повинен прогинатися більш ніж на 2 міліметра). У випадку, коли пояс не сильно зношений, то натяг можна виправити, трохи його підтягнувши. Також треба перевірити натяжне коліщатко, воно повинно легко обертатися та не видавати сторонніх звуків.

Далі треба зняти та розібрати перетворюючий прилад, щоб перевірити його технічний стан.

Діагностичні роботи

В подальшому, щоб перевірити технічний стан перетворювача необхідні такі прилади:

Вольтметр;

Амперметр;

Реостат.

Крім того, щоб визначити частоту обертань ротора генератора, потрібно подивитися на тахометр, який знаходиться на панелі приладів. В нормі показники тахометра у робочому перетворювачі повинні бути в межах 2-5 тис. обертань.

Причини несправностей та ремонт генератора

Якщо під час перевірки ви побачили, що перетворювач не виробляє електричну енергію, то причини можуть бути наступні:

Перегоріли контакти та запобіжники;

Вихід з ладу або зношування щіток;

Несправність реле регулятора;

Обривання в статорному чи роторному ланцюзі, що сталося по причині замикання в обмотці.

Усунення вище вказаних несправностей вирішується заміною зношених деталей.

Як зняти та розібрати перетворювач?

Щоб правильно демонтувати генератор, необхідно чітко слідувати наступним крокам:

Зняти щіткотримач з регулятором напруги, попередньо відкрутивши всі з’єднання;

Демонтувати натяжні шурупи та кришку зі статором;

Від'єднати фазні обмотки від вивідних дротів блоку вирівнювання;

Зняти кришку зі статора;

Демонтувати шестерні з валу деталі та передню кришку за допомогою знімача.

Ремонт генератора

У випадку замикання обмотки перетворювача або обривання її, необхідно замінити проводку на нову. Зазвичай обмотка обривається біля безпосередньої близькості до контактних кілець. Потрібно звертати увагу на кінці обмотки, чи не відбулася розпаювання. Для того, щоб виправити цю несправність достатньо відмотати виток у зоні розриву назад з обмотки ротора. Далі знімають кінець обмотки з контактного кільця та припаюють відмотаний дріт.

Якщо було виявлено, що генератор виробляє слабий або дуже сильний заряд, це може стати проявом поломки реле. Виправити несправність можливо шляхом заміни реле перетворювача на нову деталь. Якщо вище вказана деталь робоча, а лампочка мигає, то це говорить про несправність діода живлення лампочки в індикаторі. Таку поломку усувають за рахунок заміни діода в енергоперетворювачі.

Сторонні звуки при роботі вказують на зношування підшипника ротора. Треба розібрати генератор, зняти підшипник, оглянути наявні дефекти. Якщо підшипник зношений, то його замінюють на новий.

Щоб зібрати перетворювач, треба зробити всі дії в оберненій послідовності.

Де замовити якісний ремонт генератора?

Якщо ви завітаєте в наш інтернет-сервіс ad-oil.com.ua, то ви знайдете широкий асортимент автомобільних товарів та масляної продукції по доступній ціні. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними виробниками автомобільних деталей та мастил, а також наші спеціалісти надають якісні послуги по ремонту генератора або їх діагностиці.

Якщо ви хочете замовити недорого ремонт генератора на нашому сайті, достатньо зателефонувати на вказані номери телефонів і наші менеджери допоможуть вам з цим питанням. Ремонтні роботи проводяться в наших СТО на Софіївській Борщаговці, Південній Борщаговці та Михайлівській Борщаговці.

 

Щоб додати відгук, Вам необхідно авторизуватись на сайті

Коментарів поки немає...